Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodziezowej

« powrót

W dniu 29 kwietnia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się XXII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Uczestniczyło w nim około dwustu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn. Prezentacje oceniło Jury w składzie:

  • Wojciech Nowicki – muzyk i instruktor Jasielskiego Domu Kultury
  • Lucyna Antas – pedagog, absolwentka szkoły muzycznej II stopnia
  • Stanisław Mazurek – nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle
  • Jadwiga Szarek – instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie

nagrodziło i wyróżniło solistów i zespoły:

Klasy  0-III

Soliści

m-ce I - Julia Godek – SP Skołyszyn, Nauczyciel: Jolanta Berkowicz

         II – Oliwia Bylinowska –  SP Jabłonica, Nauczyciel: Grażyna Piś

        III – Weronika Sokołowska – SP Kunowa, Nauczyciel: Justyna Porębska

Wyróżnienie:

  1. Aleksandra Marszałek – SP Skołyszyn, Nauczyciel: Jolanta Berkowicz
  2. Martyna Furman- Kuraś – SP Skołyszyn, Nauczyciel: Jolanta Berkowicz
  3. Oskar Reczek – SP Przysieki , Nauczyciel: Małgorzata Leśniak

Zespoły

m-ce I Zespół „Roztańczone nutki” – SP Harklowa, Nauczyciel: Grażyna Klęba

         II Zespół „Wiolinki” – SP Skołyszyn, Nauczyciel: Jolanta Berkowicz

        III Zespół „Nutki” – SP Kunowa, Nauczyciel: Justyna Porębska

Wyróżnienie:

  1. Duet – Zuzanna Filus, Kornelia Rzepka – SP Skołyszyn, Nauczyciel: Jolanta Berkowicz

 

Klasy  IV-VI

Soliści

m-ce I Karolina Głowacka – SP Przysieki, Nauczyciel: Elżbieta Pawluś

         II Alicja Mastej – SP Skołyszyn, Nauczyciel: Urszula Czerwińska

        III Gabriel Furman – SP Jabłonica, Nauczyciel: Henryk Juszczyk

            Weronika Tokarz – SP Bączal Dolny, Nauczyciel: Dorota Kosiba

 

Zespoły

m-ce I  Zespół „Lisolla” – SP Lisów, Nauczyciel: Agnieszka Starzec, Beata Rogowska

         II Zespół „FermAtki” – SP Skołyszyn, Nauczyciel: Urszula Czerwińska

 

Gimnazja

Soliści

m-ce I Oliwia Potykanowicz – ZSP Skołyszyn, Nauczyciel: Urszula Czerwińska

         II Marzena Sendecka , ZSP Kunowa, Nauczyciel: Ewa Gubernat

        III Izabela Rewiś – ZSP Kunowa, Nauczyciel: Ewa Gubernat

Zespoły

m-ce I Chór - ZSP Święcany, Nauczyciel: Ewa Maciejczyk

         II Zespół „Skloliszclub” - ZSP Skołyszyn , Nauczyciel: Urszula Czerwińska

        III Zespół wokalny – ZSP Kunowa, Nauczyciel: Ewa Gubernat

 

Jury przyznało również Nagrodę Specjalną XXII Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – dla Chóru z ZSP w Święcanach.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona powstała w ramach operacji BLIŻEJ KULTURY - PROMOCJA OFERTY KULTURALNEJ W BESKIDZIE NISKIM, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013