Konfrontacje Artystyczne

« powrót

Konfrontacje Artystyczne 2017

25 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach. Celem organizowanych od 2001 roku Konfrontacji Artystycznych jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej. Organizatorem tegorocznej edycji przeglądu był Wójt Gminy Skołyszyn oraz GOKiCz w Skołyszynie.

Występom dzieci i młodzieży przyglądało się jury w składzie:

Agnieszka Kuczała - Kołodziej - nauczyciel, instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle;

Anna Zalewska - absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, animatorka kultury; reżyserka teatrów amatorskich;

Marta Gąsiorowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie;

Jadwiga Szarek - instruktor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

 

 Jury wyróżniło i nagrodziło przedstawienia teatralne:

   I miejsce ex aequo:

        „Kordonki i koronki” – Szkoła Podstawowa Skołyszyn, kl. VI a, VI b

    Nauczyciel przygotowujący: Renata Opałka

 „Szewczyk dratewka” – Szkoła Podstawowa w Przysiekach, kl. III

          Nauczyciel przygotowujący: B. Filus

 II miejsce ex aequo:

„Sąd nad książką” – Szkoła Podstawowa w Przysiekach – kl. IV – V

 Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak

„Szewczyk dratewka” – Szkoła Podstawowa w Jabłonicy – kl. I - III

 Nauczyciel przygotowujący: Natalia Szepiecińska

III miejsce ex aequo:

„Śnieżka” – Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym – kl. III, IV

Nauczyciel przygotowujący: Halina Wojdyła

„Kot w butach” – Szkoła Podstawowa w Harklowej – kl. IV

Nauczyciel przygotowujący: Magdalena Berkowicz

 

Wyróżnienia:

      „Na straganie” Jan Brzechwa – Szkoła Podstawowa w Lisowie, kl. I-III

  Nauczyciele przygotowujący: Beata Rogowska, Magdalena Zięba

„On i ona, czyli jak ocalić honor”– Szkoła Podstawowa w Bączalu Dolnym – kl. VII, IIG, IIIG

         Nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Dąbrowska, Maria Kozioł

 

Statuetkę /wyróżnienie/ za osobowość sceniczną w kategorii teatr otrzymali:

Marcel Halkoz ZSP w Bączalu Dolnym

Natasza Litwa ze SP w Przysiekach

Julia Sendra z ZSP w Skołyszynie

Maja Zięba ze SP w Przysiekach

 

W kategorii taniec

 I miejsce:

Polonez – Szkoła Podstawowa w Jabłonicy, kl. VI i VII

Nauczyciel przygotowujący: Łucja Biernacka

.........................................................................................................................

Konfrontacje Artystyczne 2016

26 października 2016

25 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach. Celem organizowanych od 2001 roku Konfrontacji Artystycznych jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej. Organizatorem tegorocznej edycji przeglądu był Wójt Gminy Skołyszyn oraz GOKiCz w Skołyszynie.

Występom dzieci i młodzieży przyglądało się jury w składzie:

Paweł Wałczyk  - instruktor do spraw kultury  w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach;

Anna Zalewska - absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, animatorka kultury;

Marta Gąsiorowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie;

Jadwiga Szarek - instruktor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

 

Jury wyróżniło i nagrodziło przedstawienia teatralne:

 I miejsce:

- „Szewc  Dratewka” -  SP Przysieki (kl. III ),

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak;

 II miejsce ex aequo:

- „Mit o Syzyfie” - ZSP Skołyszyn (kl. V "a" i "b"),

Nauczyciel przygotowujący: Renata Opałka;

- „Śpiąca królewna” – ZSP Bączal Dolny ( kl. III ),

Nauczyciele przygotowujący: Halina Wojdyła;

III miejsce:

- "Ambaras w bajkowym lesie " - ZSP Skołyszyn (kl. III),

Nauczyciel przygotowujący: Urszula Zabielska;

 

Wyróżnienia:

- „Rozrachunki uczniowskie, czyli szkolne „DZIADY”” – ZSP Bączal Dolny ( kl. VI SP, kl. I, II i III Gim.),

Nauczyciele przygotowujący: Agnieszka Dąbrowska i Maria Kozioł;

- " Balladyna " - SP w Jabłonicy (kl. IV - VI),

Nauczyciel przygotowujący: Łucja Biernacka;

- „W czasie deszczu” -  SP Przysieki (kl. II ),

Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus;

- „Poczekalnia” – ZSP Kunowa ( kl. V i VI );

Nauczyciele przygotowujący: Halina Knapik.

 

Statuetkę /nagrodę specjalną/ za osobowość sceniczną w kategorii teatr otrzymał Karol Mitrut  ze ZSP w Bączalu Dolnym. 

 

 

W kategorii taniec

 

 I miejsce:

- " Taniec integracyjny " - SP w Jabłonicy (kl. II),

Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś;

Wyróżnienie:

- " Roztańczone nutki " - SP w Harklowej,

Nauczyciel przygotowujący: Marzanna Mikrut.

 

Konfrontacje Artystyczne 2015

28 października 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach. Celem organizowanych od 2001 roku Konfrontacji Artystycznych jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej. Organizatorem tegorocznej edycji przeglądu był Wójt Gminy Skołyszyn oraz GOKiCz w Skołyszynie.

Występom dzieci i młodzieży przyglądało się jury w składzie:

Ewelina Jurasz - absolwentka kulturoznawstwa (teatrolog i krytyk sztuki), dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale;

Anna Zalewska - absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, animatorka kultury;

Marta Gąsiorowska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie;

Jadwiga Szarek - instruktor Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

 

 Jury wyróżniło i nagrodziło przedstawienia teatralne:

 I miejsce ex aequo:

- „Królewna Śnieżka” -  SP Przysieki (kl. II ),

Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak;

- „Bajka o Podwawelskim Smoku” - ZSP Skołyszyn (kl. IV "a" i "b")

Nauczyciel przygotowujący: Renata Opałka

 II miejsce:

„Bajka o smoku i Kraku i o tym, jak powstał Kraków” – ZSP Bączal Dolny

( kl. V SP, kl. I i III Gim.),

Nauczyciele przygotowujący: Agnieszka Dąbrowska i Maria Kozioł

III miejsce:

"Na jagody" - SP w Jabłonicy (kl. I i II)

Nauczyciel przygotowujący: Magdalena Maduzia

Wyróżnienia:

- "Pamiętamy" - SP Jabłonica  (kl. IV - VI),

Nauczyciele przygotowujący: Łucja Biernacka, Henryk Juszczyk

- "Rzepka" - ZSP w Skołyszynie (kl. II)

Nauczyciel przygotowujący: Urszula Zabielska

Statuetkę /nagrodę specjalną/ za osobowość sceniczną w kategorii teatr otrzymała Magdalena Wypasek  ze SP w Przysiekach.

 

W kategorii taniec - Nagrodę specjalną przyznano zespołowi "Koniczynki" (ZSP w Bączalu Dolnym). Zespól przygotowała Aneta Brzezicka.

 

Statuetki nagrodzonym i wyróżnionym grupom teatralnym i zespołom wręczyła Janina Byczek - Sekretarz Gminy Skołyszyn.

 

29 października 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury. Celem organizowanych od 2001 roku Konfrontacji Artystycznych jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej.

Występom dzieci i młodzieży przyglądało się jury w składzie:

Agnieszka Kuczała- instruktor teatralny Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle;

Dominik Przybyłowicz - instruktor tańca Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieczu;

Marta Gąsiorowska – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

 

Jury wyróżniło i nagrodziło przedstawienia teatralne:

I miejsce:

„Jak nie kochać jesieni” -  SP Przysieki (kl. I, II, III, IV ),  

Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus

 

II miejsce ex aequo:

„Poczekalnia”SP Bączal Dolny ( kl. IV i V),

Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Rzońca

Książka jest dobra na nudę” – SP Skołyszyn  (kl. III b ),

Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Lipińska

 

oraz zespoły taneczne:

I miejsce: SP Jabłonica  (kl. VI), Nauczyciel przygotowujący: Łucja Biernacka

II miejscezespół „Jump" (GOKiCz), Nauczyciel przygotowujący; Jadwiga Szarek

III miejsce - SP Skołyszyn (kl. III a), Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz

Wyróżnienie - Gimnazjum Skołyszyn (kl. Ia, IIIa), Nauczyciel przygot.: Aleksandra Mazur

Wyróżnienie - SP Jabłonica (kl. I ), Nauczyciel przygotowujący: Magdalena Maduzia 

 

Statuetki /nagrody specjalne/ za osobowość sceniczną otrzymały:

 w kategorii teatr: Natasza Litwa ze SP w Przysiekach

 w kategorii taniec: Marzena Sendecka (zespół "JUMP").

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona powstała w ramach operacji BLIŻEJ KULTURY - PROMOCJA OFERTY KULTURALNEJ W BESKIDZIE NISKIM, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013