Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

« powrót

XII Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

Kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania oraz zachowanie od zapomnienia polskich kolęd i pastorałek to główne cele organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek.

Dwunasta edycja odbyła się 5 lutego 2014 roku w sali widowiskowej GOKiCz. Podczas przeglądu na scenie zaprezentowało się 178 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn.

Jury w składzie: Stanisław Mazurek – nauczyciel muzyki, instruktor gry na instrumentach Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle; Agnieszka Starzec – nauczyciel SP w Lisowie oraz Marta Gąsiorowska – kierownik GOKiCz oceniało umiejętności wokalne wykonawców, interpretację, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury oceniało wykonawców w trzech grupach wiekowych i nagrodziło:

 

KL. I-III

SOLIŚCI

I MIEJSCE: Oskar Reczek – kl. II, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak

II MIEJSCE: Natasza Litwa – kl. 0, SP Przysieki /Nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś

III MIEJSCE: Kamila Gumienna - kl. 0, SP Harklowa (oraz Bartosz Kardaś jako Świerszczyk) /Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Klęba

WYRÓŻNIENIE: Oliwia Bylinowska – kl. II, SP Jabłonica /Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś

ZESPOŁY

I MIEJSCE: Zespół PROMYCZKI – ZSP Kunowa /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

II MIEJSCE: Duet - Amelia Ciekielska, Zuzanna Przybyło – kl. II, SP Harklowa /Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Kozioł

III MIEJSCE: nie przyznano 

KL. IV-VI

SOLIŚCI

I MIEJSCE: Karolina Głowacka - kl. IV, GOKiCz /Nauczyciel przygotowujący: Jadwiga Szarek

II MIEJSCE: Weronika Wojdyła – kl. VI, SP Bączal Dolny

III MIEJSCE: Alicja Mastej – kl. IV, ZSP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

WYRÓŻNIENIE: Sandra Gajewska – kl. VI, ZSP Kunowa /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

ZESPOŁY

I MIEJSCE: ”Fermatki” – ZSP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

II MIEJSCE:  Schola - ZSP Święcany /Nauczyciel przygotowujący: Ks. Paweł Gąsior

III MIEJSCE: Duet - Weronika Wojdył, Wiktoria Halko – ZSP Bączal Dolny

WYRÓŻNIENIE: Zespół wokalny – ZSP Kunowa /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

GIMNAZJA

SOLIŚCI:

I MIEJSCE: Monika Furmanek – kl. III, ZSP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

II MIEJSCE: Magdalena Korzeniowska – kl. I, ZSP Kunowa /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

III MIEJSCE: Oliwia Potykanowicz – kl. II, ZSP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

WYRÓŻNIENIE: Marzena Sendecka – kl. I, ZSP Kunowa /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

WYRÓŻNIENIE: Izabela Rewiś – kl. I, ZSP Kunowa /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

ZESPOŁY:

I MIEJSCE: Chór ZSP w Święcanach /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk

II  MIEJSCE: Chór ZSP w Kunowej /Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

III MIEJSCE: Zespół „Skoliszclub” – ZSP Skołyszyn /Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

 

                                  XIII Gminny Przegląd Piosenki Religijnej

 

Tegoroczna – trzynasta edycja odbyła się 28 stycznia 2015 roku w sali widowiskowej GOKiCz. Podczas przeglądu na scenie zaprezentowało się 280 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn (47 solistów i 18 zespołów).

Jury w składzie: Monika Gorczyca-Byczek  - słuchaczka Studium Muzyki  Liturgicznej w Rzeszowie; Stanisław Mazurek – nauczyciel muzyki, instruktor gry na instrumentach Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle; Marta Gąsiorowska – kierownik GOKiCz oraz Jadwiga Szarek - instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie oceniało umiejętności wokalne wykonawców, interpretację, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury oceniało wykonawców w trzech grupach wiekowych i nagrodziło:

Klasy 0-III

SOLIŚCI

I MIEJSCE/ ex aequo /:  Aleksandra Marszałek – kl. III, ZSP Skołyszyn,nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz / Bartosz Klęba – kl. I, SP Harklowa,nauczyciel przygotowujący: Marzanna Mikrut

II MIEJSCE: Oliwia Bylinowska – kl. III, SP Jabłonica, nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś

III MIEJSCE/ ex aequo /:  Natalia Zabawa – kl. II, ZSP Skołyszyn, nauczyciel : Jadwiga Stygar / Aleksandra Haduch – kl. I, ZSP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Urszula Zabielska

Wyróznienia

  • Antosia Mazur – Skołyszyn, kl. 0, nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
  • Emilia Starzec – Skołyszyn, kl. 0, nauczyciel przygotowujący: Beata Sepioł
  • Joanna Jagielska – Przysieki, kl. 0,  nauczyciel przygotowujący: Jadwiga Kasprzyk
  • Laura Wojdyła – Lisów, kl. I, nauczyciel przygotowujący: Agnieszka Starzec

 

ZESPOŁY

I MIEJSCE: Zespół „Lisowiacy” - nauczyciel przygotowujący: Beata Rogowska

II MIEJSCE: Zespół „Wiolinki” –  kl. III, ZSP Skołyszyn,  nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz

III MIEJSCE/ ex aequo /:  Zespół „Puchatki” – kl. 0, ZSP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska / „Roztańczone nutki” – kl. 0-I, SP Harklowa, nauczyciel przygotowujący: Grażyna Klęba

Wyróznienia:

  • Zespół wokalny z kl. III – Kunowa, nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat
  • Zespół uczniówkl. I - SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak
  • Zespół fletowy – kl. II,  ZSP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Lucyna Król

 

Klasy IV-VI

 

SOLIŚCI

I MIEJSCE : Alicja Mastej – kl. V, ZSP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

II MIEJSCE: Weronika Furmanek – kl. IV ZSP Bączal Dolny, nauczyciel przygotowujący: Dorota Kosiba

III MIEJSCE: Oskar Reczek – kl. IV SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś

ZESPOŁY

I MIEJSCE: Zespół „Fermatki” – ZSP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

      II MIEJSCE:  Zespół wokalny –  SP Jabłonica, nauczyciel przygotowujący: Henryk Juszczyk

      III MIEJSCE: Chór - ZSP Kunowa, nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

Gimnazjum

 

SOLIŚCI

I MIEJSCE: Oliwia Potykanowicz – kl. III, ZSP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

II MIEJSCE / ex aequo /:  Marzena Sendecka – kl. II ZSP Kunowa, nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat /   Izabela Rewiś –– kl. II ZSP Kunowa, nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

III MIEJSCE:  Magdalena Korzeniowska Sendecka – kl. II ZSP Kunowa,  nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

 

ZESPOŁY:

I MIEJSCE: Chór „Chromatica”, ZSP w Święcanach, nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk

II  MIEJSCE:  Zespół „Skoliszclub” – ZSP Skołyszyn,  nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

III MIEJSCE: Chór ZSP w Kunowej , nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

 

 

 

Protokół

z XIV Gminnego Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek

27.01.2016 r.

 

W przeglądzie wzięło udział  210 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Skołyszyn, 50 solistów i 16 zespołów. Prezentacje oceniało Jury w składzie:

  1. Pani Monika GorczycaByczek - Absolwentka  Studium Muzyki  Liturgicznej w Rzeszowie, prowadząca scholę   w Sławęcinie
  2. Pan Stanisław Mazurek - Społeczne Ognisko Muzyczne w Jaśle, Filia w Skołyszynie
  3. Pani Jadwiga Szarek - Instruktor muzyki GOKiCz w Skołyszynie

 

Jury nagrodziło i wyróżniło następujących solistów i zespoły j.n.

Kl. 0-III

Soliści

m-ce I Natalia Zabawa – SP Skołyszyn, kl. III, Nauczyciel przygotowujący: Jadwiga Stygar

m-ce IIMilena Żabska – SP Skołyszyn, kl. Ia, Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Lipińska

m-ce III –Maja Zięba –SP Przysieki,  kl. I Nauczyciel przygotowujący: Bernardetta Filus

Wyróżnienia:

  1. Bartosz Klęba – SP Harklowa kl. II, Nauczyciel przygotowujący: Marzanna Mikrut
  2. Aleksandra Jaracz – SP Przysieki kl. I, SP Przysieki,  Nauczyciel przygotowujący: Bernardetta Filus
  3. Emilia Starzec – SP Skołyszyn kl. Ib,  Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz
  4. Wiktor Krygowski – SP Skołyszyn kl. III, Nauczyciel przygotowujący: Jadwiga Stygar
  5. Antonina Mazur – SP Skołyszyn, kl. Ia, Nauczyciel przygotowujący: Grażyna Lipińska
  6. Laura Wojdyła – SP Lisów,  kl. II, Nauczyciel przygotowujący: Magdalena Zięba

 

Nagroda specjalna – Julia Liana – SP Skołyszyn kl. 0 Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

 

Zespoły

               m-ce I „Wesołe nutki” – trio  - SP Harklowa, kl. III, Nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek

m-ce II zespół „Wiolinki” – SP Skołyszyn, kl. Ib, Nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz

               m-ce III Trio z kl. I - SP Przysieki, Nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus

        Wyróżnienie:

               Trio – Paulina Baran, Wiktoria Wróbel, Amelka Szafarz – SP Przysieki, kl. III, Nauczyciel

               przygotowujący: Krystyna Majka

 

Kl. IV-VI

Soliści

               m-ce I Zuzanna Mucha - SP Święcany – kl. V, Nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk

 m-ce II Alicja Mastej – SP Skołyszyn kl. VI, Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

m-ce III Karolina Głowacka – SP Przysieki, kl. VI, Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak

Wyróżnienia:

  1. Oskar Reczek – SP Przysieki, kl. V, Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak
  2. Oliwia Bylinowska – SP Jabłonica, kl. Nauczyciel przygotowujący: Henryk Juszczyk
  3. Aleksandra Marszałek – SP Skołyszyn, kl. IV, Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska
  4. Julia Lazar – SP Przysieki, kl. V, Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak

 

Zespoły

               m-ce I „Fermatki” – SP Skołyszynkl. IV-VI, Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

               m-ce II  Zespół wokalno-instrumentalny „Melodia” SP Kunowa, Nauczyciel przygotowujący:

                             Ewa Gubernat

               m-ce III Duet – Natalia Koś, Anna Zając -  SP Bączal Dolny, kl. V, Nauczyciel przygotowujący:

                             Dorota Juszczyk

 

Gimnazjum

Soliści

                 m-ce I Marzena Sendecka – Kunowa, kl. III, Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

                 m-ce II Gabriela Zając – Święcany, Nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk

                 m-ce III Magdalena Korzeniowska –  Kunowa,  kl. III Nauczyciel przygotowujący: Ewa

                              Gubernat

                 Wyróżnienie:

Izabela Rewiś – Kunowa, kl. III, Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

 

Zespoły

                  m-ce I Chór „Chromatica” – Święcany, Nauczyciel przygotowujący: Ewa Maciejczyk

                  m-ce II Zespół „Skoliszclub” – Skołyszyn - Nauczyciel przygotowujący: Urszula Czerwińska

                  m-ce III Chór – Kunowa –  Kunowa,  kl. I i III, Nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

 

Na tym protokół zakończono.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona powstała w ramach operacji BLIŻEJ KULTURY - PROMOCJA OFERTY KULTURALNEJ W BESKIDZIE NISKIM, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013