« powrót

DKK-"Nela i polarne zwierzęta"

W dniu 21.02.2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się spotkanie DKK dla dzieci. Książka pt. ”Nela i polarne zwierzęta” bardzo klubowiczów zainteresowała. Jest to dziewiąta wydana książka dziewczynki. Tym razem mieliśmy okazję wybrać się w polarne rejony naszej planety, aby przyjrzeć się z bliska zwierzętom żyjącym w Morzu Arktycznym, a także na wybrzeżach, Anglii, Islandii, Norwegii i Szkocji.

Dzieci razem z Nelą oczami wyobraźni wybrały się na poszukiwanie niedźwiedzia polarnego. Jakież było ich zdziwienie, gdy dowiedziały się, że to duże zwierzę wcale nie ma białego koloru sierści. To jest tylko złudzenie, bo futro jest przezroczyste, bardzo grube i gęste. 

Również bardzo zaintrygował je niezwykły stwór, którego zobaczyły na zdjęciu. Okazał się on rekinem długoszparym. Dzięki małej reporterce dowiedziały się, że jest on drugim co do wielkości rekinem na świecie, który otwiera pysk na ponad metr szerokości.

Na zakończenie spotkania, każde dziecko samodzielnie wykonało niedźwiedzia polarnego wykorzystując do tego płatki kosmetyczne, styropian i niebieską kartkę papieru technicznego.

Wasze komentarze

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona powstała w ramach operacji BLIŻEJ KULTURY - PROMOCJA OFERTY KULTURALNEJ W BESKIDZIE NISKIM, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013