« powrót

GOKICZAKI 2019 /uroczyste podsumowanie akcji/

Głośne czytanie to najpiękniejszy czas, jaki możemy oferować dzieciom!

Nikogo już nie trzeba już przekonywać, że czytanie dzieciom to cenny czas wspierający rozwój psychofizyczny młodego człowieka. Każda chwila spędzona wspólnie z książką wzmacnia więź emocjonalną pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Dostęp do mediów, czy internetu nigdy nie zastąpi tego czasu.  W trakcie głośnego czytania dziecko czuje się wyjątkowo. Wie, że jest to chwila zarezerwowana tylko dla niego. Warto zadbać, by czytanie stało się zdrowym i przyjemnym rodzinnym nawykiem, bo chwile spędzone z dzieckiem na czytaniu są bezcenne.

Jednym z głównych celów akcji "GOKICZAKI 2019" było uświadomienie rodzicom, że wspólne czytanie jest jedną z najwartościowszych form kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą

Organizatorem akcji „GOKICZAKI” już po raz drugi był Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie (GOKiCz). Akcja prowadzona była we wszystkich bibliotekach GOKiCz (Skołyszyn, Harklowa, Święcany) od 01.03.2018 r. do 30.04.2018 r. Uczestnicy akcji, którzy odwiedzali biblioteki, brali udział w warsztatach, wypożyczali książki i czasopisma otrzymywali specjalne naklejki, które wklejali do swoich kart kolekcjonerskich.

108 uczestnikom akcji udało się zebrać komplet punktów i tym samym odebrać swojego GOKiCzaka na uroczystym podsumowaniu akcji 23 maja 2019 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Maskotki uczestnikom akcji wręczał Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz oraz dyrektor GOKiCz Marta Gąsiorowska.

Podczas zakończenia akacji dzieci miały okazję obejrzeć spektakl "Królowa Śniegu"  w wykonaniu Teatru Nemno.

Wasze komentarze

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Strona powstała w ramach operacji BLIŻEJ KULTURY - PROMOCJA OFERTY KULTURALNEJ W BESKIDZIE NISKIM, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013